مزایا و معایب حواله یوان چین

//مزایا و معایب حواله یوان چین

مزایا و معایب حواله یوان چین

حواله یوان چین

حواله یوان چین، یکی از معدود حواله هایی است که برای سرمایه گذاران و تاجران ایرانی و حتی دانشجویانی که در دانشگاه های چین درس می خوانند، بسیار حائز اهمیت است. چرا که چین یکی از بزرگترین شرکای تجاری با ایران محسوب می شود و تبادلات ارزی بسیار زیادی بین ایران و چین رد و بدل می شود. امروزه با توجه به تحریم اقتصادی علیه ایران متاسفانه بانک های چینی نیز از ارائه حواله های ارزی به کاربران ایرانی خود سر باز می زنند. چرا که این امر برای آنان ریسک بسیار زیادی را در بر دارد؛ لذا مردم و حتی دانشجویان به دنبال راه حل های دیگری برای دور زدن تحریم بر می آیند. یکی از راه های دور زدن تحریم، مراجعه نمودن به صرافی های معتبر و مجاز از جانب دولت می باشد که تنها با افتتاح حساب در یکی از بانک های چینی می توان مبلغ مورد نظر خود را به این حساب واریز و نسبت به ارسال و دریافت حواله مبادرت ورزید.

مزایای حواله یوان چین

حواله یوان چین دربردارنده ی مزایای قابل توجهی است. از جمله: عدم بلوکه شدن و مشکلات تحریمی در صورت پرداخت یوان، عدم کارمزد اضافی، عدم دریافت هزینه اضافی برای تبدیل وجه به حواله ارزی چین، ارسال حواله یوان تنها ظرف چندین ساعت، عدم محدودیت مبالغ ارسال شده، برآورد هزینه ای کمتر نسبت به حواله دلار و نیز با توجه به تبادلات تجاری گسترده ایران و چین این معامله با سرعت بسیار بیشتری صورت می بخشد.

معایب ارسال حواله یوان

اما علی رغم مزایا و بهره مندی های که حواله یوان چین وجود دارد، این نوع حواله نیز سایر انواع حوالجات دیگر معایبی را در بر دارد که به شرح آن ها می پردازیم:

یکی از معایب این حواله تعلق مالیات دولت چین به این نوع حواله است چرا که این نوع حواله جزء ارز داخلی چین به شمار می رود. یکی دیگر از معایب حواله یوان چین این امر می باشد که فروشندگان چینی که حجم بسیار زیادی از صادرات به خارج چین را در اختیار دارند، بجای حواله یوان، از دریافت حواله دلار و یورو از خارج از کشور چین استفاده می کنند. برای این منظور حتی دولت چین به تولیدکنندگان چینی جایزه ای را در نظر می گیرد اگر آن ها از حواله یورو و دلار استفاده نمایند. از طرف دیگر اگر آن ها از حواله یوان استفاده نمایند، می بایست حدود 10 تا 20 درصد وجه ریالی معادل یافته شده بیشتری را در مقایسه با حواله یورو و دلار پرداخت نمود. پس بجای این حواله ارزی در اینگونه موارد می توان از حواله دلار و یورو از دبی و هونگ کونگ بهره جست. ریسک پذیری بیشتر معامله با حواله یوان از دیگر معایب آن به شمار می رود. چرا که اکثر صاحبان حساب حواله یوان شخصی هستند و آخرین عیب این نوع حواله این امر می باشد که برای واریز حواله یوان به چین می بایست اسم چینی صاحب حساب را بکار بست و حتی در مواقعی علاوه بر نام صاحب حساب، عکس وی نیز الزام آور است که این امر ممکن است برای فرد دردسرساز و غیر قابل دسترس باشد.

توسط | 2020-03-18T15:11:29+00:00 مارس 18th, 2020|خدمات حواله|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه