انواع حواله ارزی

//انواع حواله ارزی

انواع حواله ارزی

 

تعریف حواله ارزی

در یک تعریف کلی حواله ارزی به وجهی اطلاق می گردد که از طریق بانک یا موسسات مالی می توان به حساب شخص واریز گردد. این وجه انتقالی ابتدا به بانک یا موسسات مالی انتقال داده می شود سپس به دست خود فرد خواهد رسید.

انواع حواله ارزی

حواله ارزی انواعی دارد که در زیر به شرح آن ها می پردازیم.

1: وسترن یونیون: از جمله محبوبترین حواله های ارزی است که در شعب مختلف بانک ها و با استفاده از روش های گوناگون برای فرد قابل برداشت است. امکان ارسال این نوع حواله در سراسر جهان به آسانی صورت می گیرد و از جمله قدیمی ترین روش های انتقال ارز محسوب می شود.

از جمله مزایای این حواله ارزی: حداقل میزان انتقال وجه 1 دلار می باشد، ارسال وجه با این حواله در کوتاهترین زمان خود به تحقق می نشیند، انتقال وجه در بسیاری از کشورهای جهان امکان پذیر است، نرخ تبدیل ارز همیشه به روز است، به روش های مختلف انتقال وجه صورت می گیرد و همچنین امنیت بالایی دارد.

اما از جمله معایب آن، هزینه کارمزد این روش به نسبت بیشتر از سایر روش هاست.

2: مانی گرام: دومین حواله ارزی برتر جهان می باشد که با استفاده از این روش می توان حواله را به بیش از 200 کشور جهان از طریق 350 هزار شعبه منتقل ساخت. روند درخواست انتقال این نوع حواله به شکل حضوری در هر یک از شعبه های آن امکان پذیر است.

از جمله مزایای حواله ارزی مانی گرام: تعداد شعب بالا در سراسر جهان، بهره مندی از خدمات مختلف ارسال و دریافت وجه، امنیت و اعتبار بالا و همچنین ارسال وجه با سرعت بالا می باشد.

از جمله معایب آن: سقف انتقال وجه در این حواله حداکثر 2999 دلار است،کارمزد انتقالی و نرخ تبدیل ارز با توجه به کشور مقصد متفاوت می باشد و انتقال وجه فقط با دلار آمریکا صورت می گیرد.

3: پی پال: این حواله که در بیش از 200 کشور مختلف صورت می گیرد، یکی از رقبای اصلی سیستم های بانکی به شمار می رود چرا که در این روش، حواله ارزی به شکل آنلاین و غیر حضوری صورت می گیرد.

از جمله مزایای حواله ارزی پی پال: حداقل میزان نرخ پایین ۰٫۰۲ دلار، فعالیت در 203 کشور مختلف، انتقال وجه با مبلغ پایین و امنیت بالای آن با بهره جویی از هوش مصنوعی و بلاکچین می باشد.

و از جمله معایب آن: هزینه کارمزد این روش بستگی به مقصد و مبلغ آن دارد؛ بنابراین هر چقدر مبلغ انتقالی بیشتر باشد، کارمزد بیشتری از وی دریافت می گردد.

4: حواله ارزی دستی: با توجه به نامگذاری این حواله، افراد برای انتقال وجه این نوع حواله می بایست به صورت دستی به یکی از شعب صرافی موجود در سطح شهر مراجعه نموده و با مشخص کردن نام گیرنده حواله و مبلغ آن، فرآیند انتقال حواله را صورت می بخشد که از روش های سنتی انواع حواله به شمار می رود.

5: مانی اوردر( Money order): این نوع حواله ارزی بصورت رسمی اولین بار در سال 1792در انگلیس نهادینه شد. با توجه به مشکلات موجود در ایران در قبال کارت های اعتباری و اینکه اکثر افراد توانایی پرداخت هزینه های مهاجرتی را ندارند، معمولا از چک های بانکی یا پستی صادره به عنوان مانی اوردر بهره می جویند که با پرداخت نمودن مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت به انضمام کارمزد، فرد می تواند این پروسه را به راحتی پشت سر بگذارد.

توسط | 2020-03-18T14:35:39+00:00 مارس 18th, 2020|خدمات حواله|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه