ارئه راهکارهایی برای دور زدن تحریم

//ارئه راهکارهایی برای دور زدن تحریم

ارئه راهکارهایی برای دور زدن تحریم

ارائه راهکارهایی برای دور زدن تحریم

در حال حاضر با وجود تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفته است، می توان آن ها را به نوعی دور زد. دور زدن تحریم، راهکارها و شیوه های متفاوتی دارند که در زیر به برخی از آن ها می پردازیم.

یکی از این راهکارها، ایجاد همکاری بین المللی با بانک های کشورهای بیگانه است. البته یکی منابع خبری انگلیس انتقال میلیاردی مالی را توسط بانک «چارترد» انگلیس افشاء نموده و اذعان داشته است که این بانک معروف جهانی همکاری هایی را با کشور ایران داشته است و بر این نکته نیز تأکید نموده که راههای متعددی برای دور زدن تحریم وجود دارد. این بانک مسلما تنها بانکی محسوب نمی شود که در این سالها رو به دور زدن تحریم های ایران آورده است. اما در این راه پر پیچ و خم باز هم ارائه راه حل هایی برای دور زدن تحریم وجود دارد و آن پنهان ساختن این گونه ارتباط هاست که میان ایران با نهادهای انتقال مالی وجود دارد.

روش هایی برای دور زدن تحریم

در اینجا به ذکر چند روش برای دور زدن تحریم می پردازیم.

1: ایجاد شرکت تولیدی و پولشویی پشت پرده آن: با راه اندازی شرکتهای تولید کننده کالا، می توان در پشت پرده فعالیت غیر قانونی را اعمال داشت. از کارخانجات تولید کننده مواد شوینده در کشورهای مختلف از جمله چین، مکزیک، غناء و… میتوان به عنوان یک بانک پولشویی مدد گرفت و رسیدهایی را دریافت کرد که قیمت آن کالاها بالاتر از میزان پرداختی آن می باشد.

2: خریدن کالای تحریم شده به اسم شرکتهای بیگانه در کشورهای مختلف: با توجه به کالاهای تحریم شده علیه ایران می توان آنها را از طریق غرب توسط شرکتهایی که ارتباط مستحکمی با ایران دارند، خریداری نمود و آن ها را منتقل ساخت. فرآیند انتقال از طریق بندر ترکیه ای بوروسان صورت می گیرد تا کالاهای خریداری شده را به ایران منتقل سازند.       

3: بهره بردن از پرچم کشورهای نه چندان شناخته شده: شرکت کشتیرانی ایران در راستای پنهان سازی ناوگان کشتیرانی خود بجای استفاده از پرچم ایران از پرچم دیگر کشورها که کم نام و نشان هستند، بهره می برد و نام کشتی خود را با گزینش اسامی غیر از زبان فارسی تغییر می دهد تا بتواند راهی دیگر برای دور زدن تحریم را شکل دهد. در صورت خرید و انتقال کالاها به ایران امکان تفتیش این کشتی ها وجود ندارد. چون فقط در صورت غیر قانونی بودن جلوی آن ها سبز می شوند و در غیر این صورت هیچ گونه تفتیشی صورت نمی پذیرد.

علاوه بر این راه حل ها، شیوه های دیگری نیز در پیشبرد دور زدن تحریم علیه ایران وجود دارد. از جمله: بهره جستن از فرودگاه ها یا استفاده از غیر ایرانی ها برای انتقال کالا، راه اندازی بنگاه های خیریه مذهبی که از همین طریق می توان به خرید کالا، جابجایی پول و نفوذ به آن بهره جست، انجام معامله با بانکهای خارجی که هیچ گونه پیوند و رابطه ای با آمریکا ندارند، کشف افراد یا نهادهای پر نفوذ، سفارش کالا از کشورهای دیگر با ارتباط از راه دور و ارائه تجارت پر سود در قبال آن و در پایان مراجعه نمودن به نهادهای مالی خصوصی در سطح بین المللی.

 

توسط | 2020-03-18T14:57:23+00:00 مارس 18th, 2020|خدمات حواله|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه